There are no translations available.
ZASTOSOWANIE
Gips budowlany przeznaczony jest do napraw powierzchni ścian i sufitów (np. wypełniania ubytków, otworów po kołkach itp.) oraz wszelkiego rodzaju prac montażowych i instalacyjnych (osadzanie puszek, wypełnianie bruzd z przewodami elektrycznymi, itp.). Może być również wykorzystywany do sporządzania zapraw i prefabrykatów gipsowych.
- Świadectwo z zakresu higieny radiacyjnej
- Deklaracja zgodności
- Karta charakterystyki produktu
WŁAŚCIWOŚCI
Gips budowlany jest spoiwem mineralnym uzyskiwanym w procesie częściowego odwodnienia dwuwodnego siarczanu wapnia (CaSO2•2H2O) pozyskiwanego z instalacji odsiarczania spalin. Charakteryzuje się krótkim czasem wiązania. Jest produktem ekologicznym, szybkosprawnym i bardzo łatwym w użyciu.
•
PRZYGOTOWANIE PODŁOŻA
Podłoże powinno być stabilne, oczyszczone z kurzu i innych zanieczyszczeń mogących osłabić przyczepność gipsu. Słabo związane fragmenty należy odkuć lub oczyścić za pomocą szczotki drucianej. Wszystkie elementy stalowe mogące bezpośrednio stykać się z zaprawą powinny być zabezpieczone antykorozyjnie.
•
PRZYGOTOWANIE MASY
Gips budowlany przygotowuje się do użycia poprzez równomierne wsypanie suchej mieszanki do naczynia z odmierzoną ilością czystej wody, zalecane proporcje to około 0,60 litra wody na 1 kg gipsu. Przygotowany zaczyn wymieszać ręcznie lub mechanicznie do momentu uzyskania jednorodnej masy bez grudek i nieroztartych składników. Masa zachowuje swoje parametry przez około 10 minut, należy ją zużyć w stanie plastycznym. Przed rozmieszaniem kolejnej partii materiału pojemnik dokładnie oczyścić z resztek związanej zaprawy, ponieważ może ona skracać czas wiązania następnego zaczynu.
•
SPOSÓB UŻYCIA
W zależności od rodzaju zastosowania.
•
ZUŻYCIE
W zależności od rodzaju zastosowania.
•
NARZĘDZIA
Wiertarka wolnoobrotowa z mieszadłem, wiadro z elastycznego tworzywa, narzędzia tynkarskie ze stali nierdzewnej (paca stalowa, szpachelka, kielnia trapezowa). Narzędzia należy czyścić czystą wodą, bezpośrednio po użyciu.
•
PRZECHOWYWANIE I TRANSPORT
Materiał przewozić i przechowywać w szczelnie zamkniętych workach, na paletach, w warunkach suchych. Chronić przed wilgocią. Okres przydatności do użycia wynosi 12 miesięcy od daty produkcji.
•
OPAKOWANIA
Worki papierowe a’ 30 kg
Luzem w cementonaczepach
•
DANE TECHNICZNE