Dolina Nidy

Szkolnie dla kadry kierowniczej - Toruń

 

W dniach 20-22 maja br. w Toruniu odbyło się zamiejscowe posiedzenie kierownictwa spółki Dolina Nidy - Zakład w Leszczach i Koninie,

     

 W dniach 20-22 maja br. w Toruniu odbyło się zamiejscowe posiedzenie kierownictwa spółki Dolina Nidy - Zakład w Leszczach i Koninie,połączone ze szkoleniem z „Asertywnej komunikacji i rozwiązywania konfliktów w związku”. Szkolenie prowadzone było przez wykwalifikowanych mediatorów.
Pracownikom dozoru towarzyszyli partnerzy życiowi co w sposób jednoznaczny podniosło rangę samego szkolenia.

                O krótką refleksję z warsztatu poprosiliśmy Pana Jacka Koźleckiego, Prezesa Zarządu Dolina Nidy sp. z o.o.


- Adam Sroka. Szkolenie dla kierownictwa z partnerami życiowymi, skąd pomysł na taką formę szkolenia?

- Jacek Koźlecki. Uważam, że w takiej firmie jaką jest Dolna Nidy niezwykle ważna jest integracja pracowników i ich rodzin. Dolina Nidy nie jest firmą rodzinną, jednakże chciałbym, aby kadra zarządzająca miała poczucie przynależności do społeczności, w której obowiązuje lojalność, życzliwość i zrozumienie.

- A.S. Co na celu miały warsztaty z komunikacji?

-J.K. Na przestrzeni ostatniego ćwierćwiecza rodzina przeszła dramatyczną transformację.  Zaharowanego na śmierć pana i władcę domu wyeliminowały  pracujące żony i uczące się dzieci, które wielokrotnie częściej roszczą sobie  prawo do współdecydowania. Dom się zdemokratyzował, co oznaczać musi dodatkowe problemy i konflikty. I to one wyznaczają kondycję rodziny. Nadal dla większości z nas rodzina pozostaje czymś najważniejszym, a świadomość  związków między dobrą pracą a udanym życiem prywatnym staje się powszechna. Tej problematyce dedykowane było szkolenie z umiejętności rozwiązywania konfliktów i rzeczowej komunikacji.  Lansujemy w Dolinie  tylko pozornie przewrotnie  hasło „rozwijaj się i generuj swe siły w dobrze zorganizowanej pracy, w domu na ciebie czekają trudne i wyczerpujące problemy”. Pobyt i zwiedzanie  Malborka i Torunia  w połączeniu z rodzinnym szkoleniem dobrze wpisują się w tą strategię.

- A.S. Czy sądzi Pan, że cel został osiągnięty?

- J.K. To są pierwsze kroki w dobrym kierunku. Mam nadzieję, że wzajemne poznanie, często odkrywanie i zainteresowanie partnera wpłynie pozytywnie na relacje partnerskie w domu, ale i interpersonalne w firmie.
Każdy z uczestników otrzymał zaświadczenie na trwałość małżeństwa na okres jednego roku z możliwością przedłużenia pod warunkiem ciągłego inwestowania w związek.

- A.S. Czy tego typu szkolenia będą kontynuowane?

- J.K. Być może, ale nie wykluczam innej równie ciekawej formy wspólnych szkoleń dla pracowników. Mamy kilka pomysłów, przyjdzie czas na ich realizację.

Dziękuję.


 


Opinie

Temat szkolenia „Asertywna komunikacja w związku” zabrzmiał dość śmiesznie ale również intrygująco. Z ochotą więc poszliśmy, by się przekonać co kryję w sobie ta jakże filozoficzna nazwa. Zaskoczyła nas forma spotkania, która opierając się na zabawie zdecydowanie odbiegała od „klasycznego monologu prowadzącego”. Z całą pewnością miało to duży wpływ na naszą aktywności i chęć brania udziału we wszystkich grach i zabawach.
Taka mała rzecz jak złożenie zabawki z „jajka niespodzianki” okazała się nie lada wyzwaniem. Uświadomiliśmy sobie, że wystarczyło podać błędną instrukcję, źle ją przekazać lub zinterpretować, a ze zwykłej zabawki-motylka robiły się niekształtne potwory. Tak samo jest lub może być w naszych związkach. Zaczyna się od drobnej wymiany zdań, a urasta to czasem do rangi problemu nie do przeskoczenia.
Dzięki temu szkoleniu dowiedzieliśmy się wielu ciekawych rzeczy, ale przede wszystkim zdobyliśmy wiedzę na temat wyrażania swoich emocji, pragnień i potrzeb. A całość zwieńczona została nadaniem związkowi certyfikatu przedłużającego jego trwałość o kolejny rok. Zatem za rok kolejne spotkanie?!
Dla małżeństw czy związków, które mają problemy i nie potrafię sami sobie z nimi poradzić polecam takie szkolenie. Być może dzięki temu spojrzą na siebie z innej strony i na nowo odkryją w sobie to, co ich na początku urzekło.  

Hanna i Konrad Majcherczyk


 


 Szkolenie wpisane w weekendowy wypad uatrakcyjniło zwiedzanie Torunia i Zamku w Malborku. Temat przed samym szkoleniem wywoływał drobny uśmiech i powątpiewanie. Te wątpliwości zostały szybko rozwiane przez przesympatycznych prowadzących, którzy trudne treści przekazywali w sposób przystępny angażując całą grupę do czynnego udziału. Poznane zasady komunikowania ograniczą liczbę „cichych dni”, a otrzymany certyfikat daje gwarancje trwałości małżeństwa. Jest on miłą pamiątką. Poznane zasady komunikacji i rozwiązywania konfliktów chcielibyśmy przenieś do laboratoriów, w których pracujemy tworząc Laboratorium Pozytywnej Zmiany (realizator szkolenia).

Beata i Dariusz Kubiakowscy


 

 

    

 

Aktualnośći

News image

Wszyscy jesteśmy kibicami.

Pod takim piłkarskim hasłem, w sobotę 4 czerwca w Dolinie N...

News image

Dolina Nidy z całą Polską czyta dzieciom

To był wspaniały majowy weekend dla uczni&oacut...

News image

Wyróżnienie EMAS

Specjalne wyróżnienie EMAS od Komisji Europejskiej...

News image

Ekoodpowiedzialni

Wyróżnienie „Ekoodpowiedzialni w biznesie&rd...

News image

Zaduszki Jazzowe 2014

Dolina Nidy mianowana była Złotym Sponsorem tegorocznej X e...

News image

Gruzja znana i nieznana z Doliną Nidy

W dniach  29 sierpnia do 5 września Dolina Nidy zorganizowa...

News image

Ballady Europy – 2014

Poprzednie edycje festiwalu „Ballady Europy” od...

News image

Dolina Nidy sponsorem festiwalu

Koncertem światowej sławy artystów rozpoczął się 20 Międz...

News image

Dolina Nidy dzieciom

Dni Otwarte Doliny Nidy 2014  - Piknik rodzinny pod hasłem ...

News image

Dzień Dziecka

W życiu każdego człowieka przychodzą takie chwile, które ...