Dolina Nidy

Ferie w Zakopanem

Jak co roku Dolina Nidy wsparła zimowy wyjazd podopiecznych Domu Dziecka w Pacanowie.Domem Dziecka opiekuje się Zgromadzenie Sióstr Kanoniczek Ducha Świętego. W tym roku 33 dzieci przebywało na 12 dniowym wypoczynku w Zakopanym. Opiekunowie, Siostry Dobromiła i Siostra Katarzyna dwoiły się i troiły aby wypoczynek dzieci był atrakcyjny i niezapomniany. Dzieciaki miały udostępnioną świetlicę, gdzie mogły wedle swoich upodobań spełniać swoje marzenia i pasje. Rywalizowały między sobą w różne gry zespołowe, mogły uczestniczyć w zajęciach plastycznych, wokalno-muzycznych, informatycznych, teatralnych i dziennikarskich. Oczywiście nie mogło zabraknąć nauki jazdy na nartach, tradycyjnego kuligu i regularnej „bitwy” na śnieżki.

Jeden dzień ferii został poświęcony na imprezę plenerową. Zaprzyjaźnieni przewodnicy z koła PTTK w Zakopanem zorganizowali wyprawę do Krakowa pod hasłem "Śladami ks. Karola Wojtyły. Grupa zwiedziła Dom Turysty, następnie zobaczyła na Dębnikach budynek, w którym mieszkał Karol Wojtyła w latach 1938-1944, Kościół Parafialny p.w. Św. Stanisława Kostki, gdzie modlił się przyszły biskup i papież. Na Zakrzówku dzieciaki miały  okazję wyobrazić sobie jak w dawnym kamieniołomie pracował fizycznie Karol Wojtyła. Niezwykle interesujące było zwiedzanie kościoła i muzeum klasztornego w Tyńcu. Na zakończenie imprezy wręczono dzieciom upominki. Dla dzieci przygotowany był również posiłek w postaci wojskowej grochówki, herbaty i ciastka.
Jesteśmy przekonani, że choć przez te parę dni dzieci mogły przeżyć trochę radosnych chwil, zmienić klimat i odpocząć w zasypanym sercu Tatr.

 

Aktualnośći

News image

Wszyscy jesteśmy kibicami.

Pod takim piłkarskim hasłem, w sobotę 4 czerwca w Dolinie N...

News image

Dolina Nidy z całą Polską czyta dzieciom

To był wspaniały majowy weekend dla uczni&oacut...

News image

Wyróżnienie EMAS

Specjalne wyróżnienie EMAS od Komisji Europejskiej...

News image

Ekoodpowiedzialni

Wyróżnienie „Ekoodpowiedzialni w biznesie&rd...

News image

Zaduszki Jazzowe 2014

Dolina Nidy mianowana była Złotym Sponsorem tegorocznej X e...

News image

Gruzja znana i nieznana z Doliną Nidy

W dniach  29 sierpnia do 5 września Dolina Nidy zorganizowa...

News image

Ballady Europy – 2014

Poprzednie edycje festiwalu „Ballady Europy” od...

News image

Dolina Nidy sponsorem festiwalu

Koncertem światowej sławy artystów rozpoczął się 20 Międz...

News image

Dolina Nidy dzieciom

Dni Otwarte Doliny Nidy 2014  - Piknik rodzinny pod hasłem ...

News image

Dzień Dziecka

W życiu każdego człowieka przychodzą takie chwile, które ...