Dolina Nidy

Park rzeźby w Dolinie Nidy

Niemalże rok temu w Orońsku, w Centrum Rzeźby Polskiej, odbył się plener rzeźbiarski studentów IV roku Wydziału Rzeźby Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie.


Mecenat nad plenerem objęła Dolina Nidy. Efektem tego przedsięwzięcia są 4 rzeźby, które można podziwiać przed budynkiem głównym naszej firmy. Rzeźby początkowo budziły kontrowersje, uśmiech i zdziwienie pracowników jak i odwiedzających nas gości poprzez swoją nowatorską formę. Jednakże mamy nadzieję, że na stałe wpiszą się w krajobraz naszego Zakładu.

 Oficjalne otwarcie ekspozycji rzeźb poplenerowych studentów ASP w Krakowie odbyło się 26.04.2013r. Uroczystość otwarcia uświetniła obecność twórców oraz profesorów uczelni z Dziekanem Wydziału Rzeźby profesorem Józefem Murzynem. Twórcy przedstawili wizję i koncepcję swoich dzieł. Każda z rzeźb nasuwała różne skojarzenia zaproszonym gościom. Wyobrażenie gości nie zawsze współgrało z koncepcją artysty. Nie brak było rozmaitych interpretacji, pytań i refleksji. Czasem „sporów”.

 Niewiele firm, których głównym profilem jest produkcja przemysłowa decyduje się na współpracę z uczelniami o profilu artystycznym – powiedział Dziekan Wydziału Rzeźby profesor Józef Murzyn. Park Rzeźby to dość odważna inicjatywa, na którą firmy rzadko się decydują.  Mamy parę pomysłów na połączenie różnych materiałów, kamienia, metalu, szkła. Wierzymy, że przy realizacji tych wizji niezawodnie wesprze nas Dolina Nidy. Myślę, że rezultaty tych działań będziecie mogli Państwo podziwiać w Parku Rzeźby niebawem.

 Ekspozycja zapoczątkowała być może większą galerię współczesnej sztuki rzeźbiarskiej. Na pewno przyczyniła się do humanizacji przestrzeni krajobrazu infrastruktury przemysłowej w naszym regionie.

 

 

Aktualnośći

News image

Wszyscy jesteśmy kibicami.

Pod takim piłkarskim hasłem, w sobotę 4 czerwca w Dolinie N...

News image

Dolina Nidy z całą Polską czyta dzieciom

To był wspaniały majowy weekend dla uczni&oacut...

News image

Wyróżnienie EMAS

Specjalne wyróżnienie EMAS od Komisji Europejskiej...

News image

Ekoodpowiedzialni

Wyróżnienie „Ekoodpowiedzialni w biznesie&rd...

News image

Zaduszki Jazzowe 2014

Dolina Nidy mianowana była Złotym Sponsorem tegorocznej X e...

News image

Gruzja znana i nieznana z Doliną Nidy

W dniach  29 sierpnia do 5 września Dolina Nidy zorganizowa...

News image

Ballady Europy – 2014

Poprzednie edycje festiwalu „Ballady Europy” od...

News image

Dolina Nidy sponsorem festiwalu

Koncertem światowej sławy artystów rozpoczął się 20 Międz...

News image

Dolina Nidy dzieciom

Dni Otwarte Doliny Nidy 2014  - Piknik rodzinny pod hasłem ...

News image

Dzień Dziecka

W życiu każdego człowieka przychodzą takie chwile, które ...