Dolina Nidy

Kolonie z Doliną Nidy

Od dwóch lat podopieczni Domu Dziecka w Pacanowie mogą liczyć na Dolinę Nidy. Tym razem, dzięki wsparciu finansowemu firmy, udali się na dwutygodniowe wakacje do malowniczej miejscowości Wielka Wieś w województwie pomorskim.Podczas wyjazdu, który odbył się w dniach od 1 do 14 lipca Dolina Nidy zapewniłaczterdziestoosobowej grupie dzieci zakwaterowanie, wyżywienie, a także opiekę wychowawców, pielęgniarki i ratownika.
W czasie pobytu w Wielkiej Wsi dzieci miały zagwarantowany szereg atrakcji, m.in. wycieczki edukacyjne po Pobrzeżu Słowińskim, zajęcia plastyczne, rekreacyjno-sportowe, zabawy w grupie, „burze mózgów”, dyskusje tematyczne i wiele innych. Poznały także bogatą historie leżącego nieopodal, gminnego miasta Główczyce i innych okolicznych miejscowości.

Codziennie dzieci były zaskakiwane czymś innym. Najbardziej jednak, do gustu przypadły im piesze wycieczki po największych atrakcjach przyrodniczych tego regionu, czyli Bagnach Izbickich i Torfowiskach Pobłockich, zwanych też rezerwatami ornitologicznymi. Lubiące obcować z przyrodą dzieci, z zainteresowaniem słuchały o znajdujących się w rezerwacie chronionych gatunkach ptaków i roślin. Zwiedziły także Pałac von Mitzlaffów w Wielkiej Wsi, zbudowany w połowie XIX wieku.

W drugim tygodniu letniego wypoczynku, podopieczni zaprzyjaźnionego domu dziecka mieli okazję wypoczywać nad Bałtykiem. Wybrali się bowiem, na dwudniową wycieczkę do Łeby. Poza zażywaniem słonecznych kąpieli chętnie korzystali również z wielu innych atrakcji, przygotowanych przez wspaniałą kadrę opiekuńczo-wychowawczą. Zwieńczeniem dnia był wspólny spacer brzegiem morza przy blasku zachodzącego słońca.


Na zakończenie dwutygodniowego pobytu, wszystkie dzieci otrzymały dyplomy i nagrody. Wiele łez wzruszenia popłynęło z oczu, gdy w ostatni wieczór, przy ognisku nadszedł czas podsumowań i pożegnań z nowopoznanymi ludźmi i miastem.
Podopieczni Sióstr Kanoniczek z Pacanowa szczęśliwe wrócili z wakacji z wielkim bagażem wspomnień oraz nowych doświadczeń. Mimo, że dla wielu zuchów były to pierwsze wakacje w życiu, dzieci doskonale wiedziały, co robić, aby jak najlepiej wykorzystać podarowaną im możliwość wypoczynku.

 

 

Aktualnośći

News image

Wszyscy jesteśmy kibicami.

Pod takim piłkarskim hasłem, w sobotę 4 czerwca w Dolinie N...

News image

Dolina Nidy z całą Polską czyta dzieciom

To był wspaniały majowy weekend dla uczni&oacut...

News image

Wyróżnienie EMAS

Specjalne wyróżnienie EMAS od Komisji Europejskiej...

News image

Ekoodpowiedzialni

Wyróżnienie „Ekoodpowiedzialni w biznesie&rd...

News image

Zaduszki Jazzowe 2014

Dolina Nidy mianowana była Złotym Sponsorem tegorocznej X e...

News image

Gruzja znana i nieznana z Doliną Nidy

W dniach  29 sierpnia do 5 września Dolina Nidy zorganizowa...

News image

Ballady Europy – 2014

Poprzednie edycje festiwalu „Ballady Europy” od...

News image

Dolina Nidy sponsorem festiwalu

Koncertem światowej sławy artystów rozpoczął się 20 Międz...

News image

Dolina Nidy dzieciom

Dni Otwarte Doliny Nidy 2014  - Piknik rodzinny pod hasłem ...

News image

Dzień Dziecka

W życiu każdego człowieka przychodzą takie chwile, które ...