Dolina Nidy

Święto Śliwki z Dolina Nidy!!!

Znawcy mówią, że te z okolic Szydłowa są najsmaczniejsze. Słodkie, soczyste pachnące… Śliwki.W dniach 17 i 18 sierpnia plantatorzy podsumowali tegoroczne zbiory, podczas zorganizowanego już po raz 16. Święta Śliwki. Jak co roku ta dwudniowa impreza plenerowa cieszyła się ogromnym zainteresowaniem publiczności. Organizatorzy szacują, że w tym roku Szydłów gościł co najmniej 10 000 osób. W gronie sponsorów tegorocznego Święta Śliwki znalazła się rzecz jasna Dolina Nidy sp. z o.o.
 


Powidła, koktajle, dżemy i herbaty i przeróżne dania ze śliwkami. Każdy mógł spróbować tych specjałów, przygotowanych przez lokalnych sadowników. Były też oczywiście świeże śliwki. Jeden z plantatorów powiedział, że to właściwie ostatnia szansa, żeby cieszyć się ich najpełniejszym smakiem. Święto Śliwki obfitowało również w najróżniejsze stoiska wystawiennicze z rękodziełem artystycznym regionalnych twórców ludowych. Na najmłodszych czekała plejada atrakcji takich jak wesołe miasteczko, przejazdy bryczkami i quadami, szczudlarze czy pokazy baniek mydlanych. Przygotowano też kilka ciekawych konkursów. Sadownicy szukali najcięższej śliwki w swoich sadach, a dzieci i dorośli zmierzyli się między innymi z wiedzą na temat Szydłowa.
 


Impreza znana jest z bardzo atrakcyjnego programu artystycznego, który kończy zazwyczaj gwiazda estrady z najwyższej półki. Nie inaczej było tym razem. W sobotni wieczór, licznie zgromadzeni goście, bawili się na szydłowskim zamku w rytmie tanecznych przebojów zespołu Master. Największym zainteresowaniem cieszył się jednak niedzielny występ gwiazdy imprezy, zespołu Pectus znanego z przebojów „Oceany”, „Życie na dystans” a ostatnio „Barcelona”. Artyści porwali szydłowską publiczność, która śpiewała z nimi ulubione utwory. Dwudniowe święto zwieńczył efektowny pokaz sztucznych ogni. Zabawa przy dźwiękach dyskotekowych przebojów trwała do późnych godzin wieczornych. 

 

Aktualnośći

News image

Wszyscy jesteśmy kibicami.

Pod takim piłkarskim hasłem, w sobotę 4 czerwca w Dolinie N...

News image

Dolina Nidy z całą Polską czyta dzieciom

To był wspaniały majowy weekend dla uczni&oacut...

News image

Wyróżnienie EMAS

Specjalne wyróżnienie EMAS od Komisji Europejskiej...

News image

Ekoodpowiedzialni

Wyróżnienie „Ekoodpowiedzialni w biznesie&rd...

News image

Zaduszki Jazzowe 2014

Dolina Nidy mianowana była Złotym Sponsorem tegorocznej X e...

News image

Gruzja znana i nieznana z Doliną Nidy

W dniach  29 sierpnia do 5 września Dolina Nidy zorganizowa...

News image

Ballady Europy – 2014

Poprzednie edycje festiwalu „Ballady Europy” od...

News image

Dolina Nidy sponsorem festiwalu

Koncertem światowej sławy artystów rozpoczął się 20 Międz...

News image

Dolina Nidy dzieciom

Dni Otwarte Doliny Nidy 2014  - Piknik rodzinny pod hasłem ...

News image

Dzień Dziecka

W życiu każdego człowieka przychodzą takie chwile, które ...