Dolina Nidy

EKOODPOWIEDZIALNI W BIZNESIE

Dolina Nidy została laureatem III edycji prestiżowego konkursu „EKOodpowiedzialni w biznesie”.

Konkurs organizowany jest przez firmę Abrys – właściciela portalu Ecomanager.pl, we współpracy  z m.in. Ministerstwem Gospodarki oraz Ministerstwem Środowiska. Oceniane są w nim inicjatywy przedsiębiorstw z sektora przemysłu, minimalizujące wpływ wytwarzanych produktów na środowisko. Tegoroczne nagrody rozdano 7-go października podczas uroczystej Gali Międzynarodowego Kongresu Ochrony  Środowiska ENVICON w Poznaniu. W imieniu Doliny Nidy nagrodę odebrał prezes Jacek Koźlecki.
 


 

 

 

Poprosiliśmy Prezesa Dolina Nidy Sp. z o.o. o refleksję po odebraniu nagrody.

 

Adam Sroka: Dlaczego ta nagroda jest tak ważna dla Doliny Nidy?

Jacek Koźlecki: Konkursy weryfikują osiągnięcia, wskazują liderów, dają satysfakcję nagradzanym. Otrzymywane nagrody są też bodźcem do prowadzenia dalszych działań związanych z ochroną środowiska. Dla Doliny Nidy Sp. z o.o uzyskanie prestiżowego tytułu, takiego jak „Ekoodpowiedzialni w biznesie”, jest dużym wyróżnieniem i potwierdzeniem wyboru właściwego kierunku rozwoju technologicznego. Co więcej, w tym konkursie oceny merytorycznej zgłoszeń dokonuje komisja konkursowa, składająca się z ekspertów w dziedzinie ochrony środowiska, przedstawicieli resortu ochrony środowiska i organizacji pozarządowych.

 

AS: Jakie działania podejmuje DN minimalizujące wpływ wytwarzanych produktów na środowisko, które zostały docenione przez jury konkursu?

JK: Podstawową zasadą kierowania naszym przedsiębiorstwem jest ścisłe powiązanie celów ekonomicznych i proekologicznych. Perspektywiczna i trwała ochrona zasobów, minimalizacja zużycia energii i emisji oraz optymalizacja wykorzystania surowców i paliw określają realizację naszych głównych zadań. Świadomi odpowiedzialności zobowiązujemy się wobec naszych współpracowników, klientów i społeczeństwa do przestrzegania wszystkich przepisów i ustaw dotyczących ochrony środowiska naturalnego. Ponadto zobowiązujemy się do stosowania najlepszych dostępnych technologii oraz do angażowania środków w ramach naszych możliwości ekonomicznych.

 

AS: Czy to jest państwa pierwszy udział w konkursie czy kolejny?

JK: Działania ekologiczne firmy doceniane są przez uznane organizacje branżowe, o czym świadczy fakt, iż już w roku 2007 przyznano Dolinie Nidy certyfikat EMAS jako pierwszej organizacji w województwie świętokrzyskim a ósmej w kraju.

Dolina Nidy w kategorii średnie przedsiębiorstwa produkcyjne otrzymała w grudniu 2008 r. Złote Berło Jakości. W 2010 r. przystąpiliśmy do XVI edycji konkursu Polskiej Nagrody Jakości i w październiku tego roku zostaliśmy laureatem tej nagrody w kategorii średnie przedsiębiorstwa produkcyjno-usługowe.

Dolina Nidy została również laureatem konkursu Najwyższa Jakość Quality International 2012 i otrzymała najwyższe wyróżnienie – Złote Godło w kategorii QI Order – zarządzanie najwyższej jakości.

Nagroda „Ekoodpowiedzialni” jest potwierdzeniem naszej pozytywnej działalności środowiskowej, choć wiemy, że jeszcze wiele jest do zrobienia.

 

AS: Dziękuję za rozmowę.

JK: Dziękuję.

 

 

 

Aktualnośći

News image

Wszyscy jesteśmy kibicami.

Pod takim piłkarskim hasłem, w sobotę 4 czerwca w Dolinie N...

News image

Dolina Nidy z całą Polską czyta dzieciom

To był wspaniały majowy weekend dla uczni&oacut...

News image

Wyróżnienie EMAS

Specjalne wyróżnienie EMAS od Komisji Europejskiej...

News image

Ekoodpowiedzialni

Wyróżnienie „Ekoodpowiedzialni w biznesie&rd...

News image

Zaduszki Jazzowe 2014

Dolina Nidy mianowana była Złotym Sponsorem tegorocznej X e...

News image

Gruzja znana i nieznana z Doliną Nidy

W dniach  29 sierpnia do 5 września Dolina Nidy zorganizowa...

News image

Ballady Europy – 2014

Poprzednie edycje festiwalu „Ballady Europy” od...

News image

Dolina Nidy sponsorem festiwalu

Koncertem światowej sławy artystów rozpoczął się 20 Międz...

News image

Dolina Nidy dzieciom

Dni Otwarte Doliny Nidy 2014  - Piknik rodzinny pod hasłem ...

News image

Dzień Dziecka

W życiu każdego człowieka przychodzą takie chwile, które ...