Dolina Nidy

Dolina Nidy dzieciom

Dni Otwarte Doliny Nidy 2014  - Piknik rodzinny pod hasłem Ekologia – na ratunek Ziemi połączony z Dniem Dziecka.
 


Słońce, dobra zabawa i mnóstwo atrakcji -tak w kilku słowach można podsumować tegoroczne Dni Otwarte „Doliny Nidy” - czołowego zakładu z powodzeniem funkcjonującego na naszym terenie już od ponad pół wieku. Impreza odbyła się w sobotę 31 maja, a jej bogaty program skierowany był przede wszystkim do najmłodszych mieszkańców Ponidzia. Kilkuset uczestników zabawy powitałJanusz Kuźnia -wiceprezes Zarządu Doliny Nidy. Tu warto wspomnieć, iż na imprezie pojawili się przedstawiciele władz miasta i gminy Pińczów, pracownicy firm współpracujących z Doliną Nidy wraz ze swymi dziećmi, Państwowa Straż Pożarna w Pińczowie, Pogotowie Ratunkowe w Pińczowie oraz dzieci ze szkół podstawowych w Michałowie, Zagości, Bogucicach, Gackach i Skotnikach Dolnych.
 Uczniowie zaprezentowali dla publiczności krótkie programy artystyczne pod hasłem „Ekologia -na ratunek Ziemi”, a potem wzięli udział w turnieju szkół. Rywalizowano w konkursie plastycznym, ekologicznym, medycznym i grach zręcznościowych. Wszystkie wymienione konkurencje wymagały nie tylko talentu plastycznego sprawności i zwinności ale także zaangażowania i bogatej wiedzy zwłaszcza w dziedzinie ekologii.
 


 


Wszystkie zespoły biorące udział w turnieju szkół otrzymały na zakończenie imprezy atrakcyjne nagrody -zestawy sportowe, a także kamizelki odblaskowe, które z pewnością przyczynią się do poprawy bezpieczeństwa naszych milusińskich. Nagrody trafiły także do wielu innych dzieci uczestniczących w konkursach, zabawach i quizach, żadne z nich nie wyszło z pikniku bez upominku.
 


Obok sceny, na której ciągle działo się coś ciekawego, rozstawiono kolorowe wesołe miasteczko; dmuchana zjeżdżalnia, karuzela i ciesząca się dużą popularnością gąsienica Maggie jak magnes przyciągały do siebie roześmianych i szczęśliwych maluchów. Były także gry zręcznościowe, konkurencje sportowe, malowanie buzi i ….nauka dojenia sztucznej krowy.

Z każdej zabawy powinna płynąć nauka -z tego założenia wyszli organizatorzy sobotnich Dni Otwartych zakładu Dolina Nidy i na imprezę zaprosili także załogę pińczowskiego Pogotowia Ratunkowego. Doświadczeni ratownicy medyczni, przy pomocy specjalnego fantomu pokazali licznej publiczności, jak powinna przebiegać prawidłowa pierwsza pomoc przedmedyczna. Zainteresowane dzieciaki mogły także z bliska obejrzeć wóz strażacki pińczowskiej PSP z całym jego wyposażeniem.
 


Podobnie jak programy artystyczne szkół również konkursy miały na celu propagować i zgłębiać tematykę ekologiczną.  Na uwagę zasługuje fakt, iż tematyka konkursów i quizów oscylowała wokół ekologii i ochrony środowiska. Dzieci wykazały się w tej dziedzinie naprawdę dużą wiedzą, co dobrze rokuje na przyszłość. Warto w tym miejscu przypomnieć, że zakład Dolina Nidy w 2007 roku wdrożył europejski system ekozarządzania i audytu EMAS. System EMAS jest unijnym instrumentem wprowadzonym w życie Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady, i wymagającym od  organizacji stałej poprawy swojej działalności na rzecz środowiska poprzez ciągłe zmniejszanie szkodliwego oddziaływania na środowisko, redukcję odpadów, bezwzględnego spełnienia wymogów prawnych oraz podnoszenia świadomości ekologicznej zarówno pracowników jak też klientów.
 


Dolina Nidy sp. z o. o. w Leszczach to firma z ugruntowaną pozycją na rynku, ciesząca się dobrą opinią tak klientów, jak i partnerów biznesowych. Zakład bardzo mocno angażuje się także w  życie społeczno -kulturalne na Ponidziu; wspiera lokalne inicjatywy, promuje artystów, z otwartym sercem pomaga szkołom, placówkom opiekuńczo- wychowawczym i wszystkim tym, dla których uśmiech dziecka jest wartością najcenniejszą. 

Joanna Strączek-Dziabała

 

 

 

 

 

 

Aktualnośći

News image

Wszyscy jesteśmy kibicami.

Pod takim piłkarskim hasłem, w sobotę 4 czerwca w Dolinie N...

News image

Dolina Nidy z całą Polską czyta dzieciom

To był wspaniały majowy weekend dla uczni&oacut...

News image

Wyróżnienie EMAS

Specjalne wyróżnienie EMAS od Komisji Europejskiej...

News image

Ekoodpowiedzialni

Wyróżnienie „Ekoodpowiedzialni w biznesie&rd...

News image

Zaduszki Jazzowe 2014

Dolina Nidy mianowana była Złotym Sponsorem tegorocznej X e...

News image

Gruzja znana i nieznana z Doliną Nidy

W dniach  29 sierpnia do 5 września Dolina Nidy zorganizowa...

News image

Ballady Europy – 2014

Poprzednie edycje festiwalu „Ballady Europy” od...

News image

Dolina Nidy sponsorem festiwalu

Koncertem światowej sławy artystów rozpoczął się 20 Międz...

News image

Dolina Nidy dzieciom

Dni Otwarte Doliny Nidy 2014  - Piknik rodzinny pod hasłem ...

News image

Dzień Dziecka

W życiu każdego człowieka przychodzą takie chwile, które ...